Politicon World; siyaset bilimi, uluslararası ilişkiler ve ekonomi alanlarında uzmanlaşmış, sosyal bilimlerin dünyayı anlayan ve  anlamlandıran geniş yelpazeli bakış açısına ve entelektüel sermayeye sahip bir grup girişimci tarafından kurulmuş bir düşünce üretimi ve danışmanlık organizasyonudur. Politicon World’un misyonunu, ekonomi ve iş dünyası ile politika ve uluslararası ilişkiler birikimini buluşturma, ekonomi ve piyasa üzerindeki politik risk ve fırsatların etkilerini, piyasa aktörlerinin ve kurumların karar alıcılarının faydasına olacak şekilde analiz etmek ve bu bilgi birikimiyle onların yollarına ışık tutmaktır.

Bu anlamda, Politicon World ekibi, Türkiye’de yeni bir sektörün kuruluşuna da öncülük etmektedir. Gerek iç ve dış politika gerek toplumsal yapılar ve güncel gelişmeleri gerekse uluslararası ortama ilişkin bilgi birikimini ve bu birikimin getirdiği stratejik, vizyoner ve yenilikçi bakış açısını ekonomiye ve oyunculara güvenli ve verimli bilgi ve efektif stratejiler sunmak amacıyla alanında uzman kadrosuyla yola çıkmıştır. Bu anlamda, hem siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler uzmanları için yeni bir iş alanı hem de onların bilgi ve yeteneklerinden faydalanacak ekonomi ve iş dünyası için verimli bir hizmet alanı kurmaktadır.

Bu bağlamda, Politicon World’un vizyonu, rekabetin ve yenilikçi gelişmelerin had safhada olduğu bilgi çağında rafine, faydalı ve güncel bilgiye sahip bir organizasyon olarak hizmet verdiği kurumlara, çözüm ortaklarına ve topluma bilginin ve stratejinin değerinin bilindiği akılcı hareket edilen, birlikte, daha güçlü ve daha güzel yarınlar sunmaktır.

KAPAT